MEDION AKOYA E7216 Power AC Adapter 19V 3.42A 65W FSP19V3.42A65W-5.5x2.5mm-RHC
Qty.
  • Item Name:NewFSP19V3.42A65W-5.5x2.5mm-RHC
  • InPut:100-240Vac~2A-0.8A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 3.42A
  • Adapter Power: 65W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :270g
  • Dimension( L x W x H ):125.60 x 53.10 x 32.10mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:There are a small power button on FSP065-RHC Ac adapter.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP19V3.42A65W-5.5x2.5mm-RHC Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    40039972 AC Adapter, FSP065-RHC AC Adapter,
    • Model:
      [MEDION AKOYA E7216 Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    MEDION AKOYA E7216 Power AC Adapter 19V 3.42A 65W FSP19V3.42A65W-5.5x2.5mm-RHC Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MEDION AKOYA E7216 Power AC Adapter 19V 3.42A 65W FSP19V3.42A65W-5.5x2.5mm-RHC adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MEDION AKOYA E7216 Power AC Adapter 19V 3.42A 65W FSP19V3.42A65W-5.5x2.5mm-RHC AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.