TRAVELUX SCOOTMOBILE TRAVELUX SQUIZZ Power AC Adapter 29.5V 1.5A 44W SAC29.5V1.5A44W-3PI
Qty.
TRAVELUX SCOOTMOBILE TRAVELUX SQUIZZ Power AC Adapter 29.5V 1.5A 44W SAC29.5V1.5A44W-3PIN
  • Item Name:NewSAC29.5V1.5A44W-3PIN
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.2A
  • Adapter Output Voltage: 29.5V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 44W
  • Adapter Tip Mote: 3pin
  • Weight( Adapter only ) :295g
  • Dimension( L x W x H ):110.78 x 30.90 x 60.65mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x SAC29.5V1.5A44W-3PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    SA60-3015U AC Adapter,
    • Model:
      [TRAVELUX SCOOTMOBILE TRAVELUX SQ]
    • 9444 Units in Stock
    TRAVELUX SCOOTMOBILE TRAVELUX SQUIZZ Power AC Adapter 29.5V 1.5A 44W SAC29.5V1.5A44W-3PI Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the TRAVELUX SCOOTMOBILE TRAVELUX SQUIZZ Power AC Adapter 29.5V 1.5A 44W SAC29.5V1.5A44W-3PI adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the TRAVELUX SCOOTMOBILE TRAVELUX SQUIZZ Power AC Adapter 29.5V 1.5A 44W SAC29.5V1.5A44W-3PI AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.