TRAVELUX TRAVELUX SQUIZZ Power AC Adapter 29.5V 1.5A 44W SAC29.5V1.5A44W-3PIN
Qty.
  • Item Name:NewSAC29.5V1.5A44W-3PIN
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.2A
  • Adapter Output Voltage: 29.5V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 44W
  • Adapter Tip Mote: 3pin
  • Weight( Adapter only ) :295g
  • Dimension( L x W x H ):110.78 x 30.90 x 60.65mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x SAC29.5V1.5A44W-3PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    SA60-3015U AC Adapter,
    • Model:
      [TRAVELUX TRAVELUX SQUIZZ Power A]
    • 9444 Units in Stock
    TRAVELUX TRAVELUX SQUIZZ Power AC Adapter 29.5V 1.5A 44W SAC29.5V1.5A44W-3PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the TRAVELUX TRAVELUX SQUIZZ Power AC Adapter 29.5V 1.5A 44W SAC29.5V1.5A44W-3PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the TRAVELUX TRAVELUX SQUIZZ Power AC Adapter 29.5V 1.5A 44W SAC29.5V1.5A44W-3PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.