SURFBEAM SATELITTE MODEM Power AC Adapter 30V 2.7A 81W VIASAT30V2.7A81W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewVIASAT30V2.7A81W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz~2.0-1.0A
  • Adapter Output Voltage: 30V
  • Adapter Output Current: 2.7A
  • Adapter Power: 81W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :350g
  • Dimension( L x W x H ):148 x 79.47 x 45.43mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Not New
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x VIASAT30V2.7A81W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [SURFBEAM SATELITTE MODEM Power A]
    • 9444 Units in Stock
    SURFBEAM SATELITTE MODEM Power AC Adapter 30V 2.7A 81W VIASAT30V2.7A81W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the SURFBEAM SATELITTE MODEM Power AC Adapter 30V 2.7A 81W VIASAT30V2.7A81W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the SURFBEAM SATELITTE MODEM Power AC Adapter 30V 2.7A 81W VIASAT30V2.7A81W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.