Switching Power Adapter for Phihong 12V 1.67A PSA21R-120 PSAA20R-120 SUPPLY adapter
Qty.
  • Item Number:NewSPS12V1.67A-20W-5.5x2.5mm-Wall-AU
  • InPut):100~240V~0.51A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1.67A
  • Adapter Power: 20W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :140g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
  • Compatible Part Numbers:
    PSA21R-120 AC Adapter, PSAA20R-120 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    Juniper
    JUNIPER: MESA GEO UNITS MATCHED CHARGER.
    • Model:
      [Switching Power Adapter for Phih]
    • 8921 Units in Stock
    Switching Power Adapter for Phihong 12V 1.67A PSA21R-120 PSAA20R-120 SUPPLY adapter Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Switching Power Adapter for Phihong 12V 1.67A PSA21R-120 PSAA20R-120 SUPPLY adapter adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Switching Power Adapter for Phihong 12V 1.67A PSA21R-120 PSAA20R-120 SUPPLY adapter AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.