Genuine UK Style SOY SOY-1200300GB-056 Switching Adapter 12.0v 3.0A 36.0W
Qty.
  • Item Number:NewSOY12V3A36W-5.5x2.5mm-UK
  • InPut):100-240V~50/60Hz 1.2AMax
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 36W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :180g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
  • Compatible Part Numbers:
    SOY-1200300GB-056 AC Adapter, SOY1200300GB056 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine UK Style SOY SOY-1200300]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine UK Style SOY SOY-1200300GB-056 Switching Adapter 12.0v 3.0A 36.0W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine UK Style SOY SOY-1200300GB-056 Switching Adapter 12.0v 3.0A 36.0W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine UK Style SOY SOY-1200300GB-056 Switching Adapter 12.0v 3.0A 36.0W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.