SIMPLYCHARGED 870003-001 Power AC Adapter 24V 1.7A 40.08W SIMPLYCHARGED24V1.7A40.08W-3HO
Qty.
SIMPLYCHARGED 870003-001 Power AC Adapter 24V 1.7A 40.08W SIMPLYCHARGED24V1.7A40.08W-3HOLE
  • Item Name:NewSIMPLYCHARGED24V1.7A40.08W-3HOLE
  • InPut:100-240V-1.8A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 1.7A
  • Adapter Power: 40.08W
  • Adapter Tip Mote: Special 3 holes
  • Weight( Adapter only ) :330g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x SIMPLYCHARGED24V1.7A40.08W-3HOLE Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    870003-001 AC Adapter, PA1050-240T1A170 AC Adapter, PWR-109 AC Adapter,
    • Model:
      [SIMPLYCHARGED 870003-001 Power A]
    • 9444 Units in Stock
    SIMPLYCHARGED 870003-001 Power AC Adapter 24V 1.7A 40.08W SIMPLYCHARGED24V1.7A40.08W-3HO Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the SIMPLYCHARGED 870003-001 Power AC Adapter 24V 1.7A 40.08W SIMPLYCHARGED24V1.7A40.08W-3HO adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the SIMPLYCHARGED 870003-001 Power AC Adapter 24V 1.7A 40.08W SIMPLYCHARGED24V1.7A40.08W-3HO AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.