Genuine CWT KPL-060M-VI AC Adapter 24v 2.5A 60W Power Supply Lockable anti-dragging weak
Qty.
Genuine CWT KPL-060M-VI AC Adapter 24v 2.5A 60W Power Supply Lockable anti-dragging weak current metal head
  • Item Number:NewCWT24V2.5A60W-5.5x2.1mm-RD
  • InPut):100-240V 50-60Hz 1.7A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2.5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Adapter Tip Note: Lockable anti-dragging weak current metal head
  • Weight( Adapter only ) :240g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    KPL-060M-VI AC Adapter, KPL-060M-VL AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine CWT KPL-060M-VI AC Adapt]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine CWT KPL-060M-VI AC Adapter 24v 2.5A 60W Power Supply Lockable anti-dragging weak Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine CWT KPL-060M-VI AC Adapter 24v 2.5A 60W Power Supply Lockable anti-dragging weak adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine CWT KPL-060M-VI AC Adapter 24v 2.5A 60W Power Supply Lockable anti-dragging weak AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.