RESMED DA-90A24 Power AC Adapter 24V 3.75A 90W RESMED24V3.75A-3pin
Qty.
  • Item Name:NewRESMED24V3.75A-3pin
  • InPut:100-240V~ 1.0-1.5A,110V~400Hz 1.5A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 3.75A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Plug Size: 3pinmm
  • Weight( Adapter only ) :645g
  • Dimension( L x W x H ):168.5 x 64.8 x 37.6mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x RESMED24V3.75A-3pin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [RESMED DA-90A24 Power AC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    RESMED DA-90A24 Power AC Adapter 24V 3.75A 90W RESMED24V3.75A-3pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the RESMED DA-90A24 Power AC Adapter 24V 3.75A 90W RESMED24V3.75A-3pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the RESMED DA-90A24 Power AC Adapter 24V 3.75A 90W RESMED24V3.75A-3pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.