PHIHONG N17364 Power AC Adapter 48V 1A 48W PHIHONG48V1A48W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewPHIHONG48V1A48W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz~1.0A
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 1A
  • Adapter Power: 48W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :325g
  • Dimension( L x W x H ):113.43 x 61 x 34.54mm
  • Package:
    1 x PHIHONG48V1A48W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    N17364 AC Adapter, PSA31U-480 AC Adapter,
    • Model:
      [PHIHONG N17364 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    PHIHONG N17364 Power AC Adapter 48V 1A 48W PHIHONG48V1A48W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the PHIHONG N17364 Power AC Adapter 48V 1A 48W PHIHONG48V1A48W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the PHIHONG N17364 Power AC Adapter 48V 1A 48W PHIHONG48V1A48W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.