FSP FSP180-AKAM1 Power AC Adapter 28V 6.42A 180W FSP28V6.42A180W-4Pin-SZXF
Qty.
  • Item Name:NewFSP28V6.42A180W-4Pin-SZXF
  • InPut:100-240V~2.3A-0.8A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 28V
  • Adapter Output Current: 6.42A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Tip Mote: Round with 4 Pins
  • Weight( Adapter only ) :970g
  • Dimension( L x W x H ):197.10 x 88.30 x 43.90mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP28V6.42A180W-4Pin-SZXF Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [FSP FSP180-AKAM1 Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    FSP FSP180-AKAM1 Power AC Adapter 28V 6.42A 180W FSP28V6.42A180W-4Pin-SZXF Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP FSP180-AKAM1 Power AC Adapter 28V 6.42A 180W FSP28V6.42A180W-4Pin-SZXF adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP FSP180-AKAM1 Power AC Adapter 28V 6.42A 180W FSP28V6.42A180W-4Pin-SZXF AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.