CHICONY A240A007P Power AC Adapter 20V 12A 240W CHICONY20V12A240W-rectangle-thin
Qty.
  • Item Name:NewCHICONY20V12A240W-rectangle-thin
  • InPut:100-240V~3.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 12A
  • Adapter Power: 240W
  • Weight( Adapter only ) :570g
  • Dimension( L x W x H ):166.40 x 75.70 x 25.40mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CHICONY20V12A240W-rectangle-thin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [CHICONY A240A007P Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    CHICONY A240A007P Power AC Adapter 20V 12A 240W CHICONY20V12A240W-rectangle-thin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CHICONY A240A007P Power AC Adapter 20V 12A 240W CHICONY20V12A240W-rectangle-thin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CHICONY A240A007P Power AC Adapter 20V 12A 240W CHICONY20V12A240W-rectangle-thin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.