MSI SWORD 15 Power AC Adapter 20V 9A 180W DELTA20V9A180W-4.5x3.0mm-thin
Qty.
  • Item Name:NewDELTA20V9A180W-4.5x3.0mm-thin
  • InPut:AC100-240V 2.34A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 9A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Plug Size: 4.5 x 3.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :425g
  • Dimension( L x W x H ):152.01 x 73.23 x 23.01mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA20V9A180W-4.5x3.0mm-thin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    ADP-180TB H AC Adapter,
    • Model:
      [MSI SWORD 15 Power AC Adapter 20]
    • 9444 Units in Stock
    MSI SWORD 15 Power AC Adapter 20V 9A 180W DELTA20V9A180W-4.5x3.0mm-thin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MSI SWORD 15 Power AC Adapter 20V 9A 180W DELTA20V9A180W-4.5x3.0mm-thin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MSI SWORD 15 Power AC Adapter 20V 9A 180W DELTA20V9A180W-4.5x3.0mm-thin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.