MSI TITAN 12UGS-008 Power AC Adapter 19.5V 16.9A 329.6W DELTA19.5V16.9A329.6W-rectangle3
Qty.
  • Item Name:NewDELTA19.5V16.9A329.6W-rectangle3
  • InPut:100-240V~ 4.4A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 16.9A
  • Adapter Power: 329.6W
  • Adapter Tip Mote: Rectangle3
  • Weight( Adapter only ) :1250g
  • Dimension( L x W x H ):200.10 x 100.10 x 43.40mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Max Power 330W
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA19.5V16.9A329.6W-rectangle3 Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    ADP-330CB B AC Adapter,
    • Model:
      [MSI TITAN 12UGS-008 Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    MSI TITAN 12UGS-008 Power AC Adapter 19.5V 16.9A 329.6W DELTA19.5V16.9A329.6W-rectangle3 Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MSI TITAN 12UGS-008 Power AC Adapter 19.5V 16.9A 329.6W DELTA19.5V16.9A329.6W-rectangle3 adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MSI TITAN 12UGS-008 Power AC Adapter 19.5V 16.9A 329.6W DELTA19.5V16.9A329.6W-rectangle3 AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.