MSI SWORD 15 A11UG-064AU Power AC Adapter 20V 9A 180W DELTA20V9A180W-4.5x3.0mm-thin
Qty.
  • Item Name:NewDELTA20V9A180W-4.5x3.0mm-thin
  • InPut:AC100-240V 2.34A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 9A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Plug Size: 4.5 x 3.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :425g
  • Dimension( L x W x H ):152.01 x 73.23 x 23.01mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA20V9A180W-4.5x3.0mm-thin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    ADP-180TB H AC Adapter,
    • Model:
      [MSI SWORD 15 A11UG-064AU Power A]
    • 9444 Units in Stock
    MSI SWORD 15 A11UG-064AU Power AC Adapter 20V 9A 180W DELTA20V9A180W-4.5x3.0mm-thin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MSI SWORD 15 A11UG-064AU Power AC Adapter 20V 9A 180W DELTA20V9A180W-4.5x3.0mm-thin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MSI SWORD 15 A11UG-064AU Power AC Adapter 20V 9A 180W DELTA20V9A180W-4.5x3.0mm-thin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.