MSI SWORD 15 15.6IN Power AC Adapter 20V 9A 180W CHICONY20V9A180W-4.5x2.8mm-Small
Qty.
  • Item Name:NewCHICONY20V9A180W-4.5x2.8mm-Small
  • InPut:AC100-240V 2.5A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 9A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Plug Size: 4.5 x 2.8mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CHICONY20V9A180W-4.5x2.8mm-Small Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [MSI SWORD 15 15.6IN Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    MSI SWORD 15 15.6IN Power AC Adapter 20V 9A 180W CHICONY20V9A180W-4.5x2.8mm-Small Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MSI SWORD 15 15.6IN Power AC Adapter 20V 9A 180W CHICONY20V9A180W-4.5x2.8mm-Small adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MSI SWORD 15 15.6IN Power AC Adapter 20V 9A 180W CHICONY20V9A180W-4.5x2.8mm-Small AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.