*Brand NEW*Original 14.2V 1.7A 24W AC ADAPTER RD1421700-C55-154GB Power Supply
Qty.
Item Name:
Model:RD1421700-C55-154GB
Input: 100-240V 50/60Hz
Output:14.2V 1.7A
Connecter Size:5.5*2.5mm
Condition NEW New 1 Year Warranty 30-Days Money Back!
Fast Shipping Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW*Original 14.2V 1.7A 2]
  • 3222 Units in Stock
*Brand NEW*Original 14.2V 1.7A 24W AC ADAPTER RD1421700-C55-154GB Power Supply Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*Original 14.2V 1.7A 24W AC ADAPTER RD1421700-C55-154GB Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*Original 14.2V 1.7A 24W AC ADAPTER RD1421700-C55-154GB Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.