MSI GE63VR Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W HP19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-SLIM-B
Qty.
  • Item Name:NewHP19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-SLIM-B
  • InPut:100-240V~3.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 11.8A
  • Adapter Power: 230W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in the tip center
  • Weight( Adapter only ) :815g
  • Dimension( L x W x H ):199.85 x 100 x 27.76mmmm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HP19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-SLIM-B Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    609836-001 AC Adapter, 611533-00 AC Adapter, HSTNN-DA12S AC Adapter,
    • Model:
      [MSI GE63VR Power AC Adapter 19.5]
    • 9444 Units in Stock
    MSI GE63VR Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W HP19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-SLIM-B Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MSI GE63VR Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W HP19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-SLIM-B adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MSI GE63VR Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W HP19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-SLIM-B AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.