LG M2631D Power AC Adapter 19.5V 5.65A 110W LG19.5V5.65A110W-6.5x4.4mm
Qty.
  • Item Name:NewLG19.5V5.65A110W-6.5x4.4mm
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.8A
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 5.65A
  • Adapter Power: 110W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.4mm
  • Weight( Adapter only ) :375g
  • Dimension( L x W x H ):140 x 58 x 30.77mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LG19.5V5.65A110W-6.5x4.4mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    AAM-00 AC Adapter,
    • Model:
      [LG M2631D Power AC Adapter 19.5V]
    • 9444 Units in Stock
    LG M2631D Power AC Adapter 19.5V 5.65A 110W LG19.5V5.65A110W-6.5x4.4mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG M2631D Power AC Adapter 19.5V 5.65A 110W LG19.5V5.65A110W-6.5x4.4mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG M2631D Power AC Adapter 19.5V 5.65A 110W LG19.5V5.65A110W-6.5x4.4mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.