GANGQI 54V 2.78A AC/DC Adapter GANGQI54V2.78A150W-Molex-8Pins
Qty.
  • Item Name:NewGANGQI54V2.78A150W-Molex-8Pins
  • Adapter Output Voltage: 54V
  • Adapter Output Current: 2.78A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Tip Note: Molex 8 Pins
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x GANGQI54V2.78A150W-Molex-8Pins Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [GANGQI 54V 2.78A AC/DC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    GANGQI 54V 2.78A AC/DC Adapter GANGQI54V2.78A150W-Molex-8Pins Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the GANGQI 54V 2.78A AC/DC Adapter GANGQI54V2.78A150W-Molex-8Pins adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the GANGQI 54V 2.78A AC/DC Adapter GANGQI54V2.78A150W-Molex-8Pins AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.