LG M2631D Power AC Adapter 19.5V 5.65A 110W LG19.5V5.65A110W-6.5x4.4mm-W
Qty.
  • Item Name:NewLG19.5V5.65A110W-6.5x4.4mm-W
  • InPut:100-240V~ 50-60Hz 1.8A
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 5.65A
  • Adapter Power: 110W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.4mm
  • Weight( Adapter only ) :370g
  • Dimension( L x W x H ):137.17 x 58.19 x 31.17mm
  • Package:
    1 x LG19.5V5.65A110W-6.5x4.4mm-W Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    AAM-00 AC Adapter, HU10634-11001A AC Adapter,
    • Model:
      [LG M2631D Power AC Adapter 19.5V]
    • 9444 Units in Stock
    LG M2631D Power AC Adapter 19.5V 5.65A 110W LG19.5V5.65A110W-6.5x4.4mm-W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG M2631D Power AC Adapter 19.5V 5.65A 110W LG19.5V5.65A110W-6.5x4.4mm-W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG M2631D Power AC Adapter 19.5V 5.65A 110W LG19.5V5.65A110W-6.5x4.4mm-W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.