MOTOROLA ADP-40TH A Power AC Adapter 12V 1.5A 18W MOTOROLA12V1.5A18W-2.31x0.7mm-SHAVER
Qty.
  • Item Name:NewMOTOROLA12V1.5A18W-2.31x0.7mm-SHAVER
  • InPut:100-240V~1.2A(1,2A) 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 18W
  • Adapter Plug Size: 2.31x0.7mm
  • Weight( Adapter only ) :142g
  • Dimension( L x W x H ):92.10 x 42.90 x 31.30mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x MOTOROLA12V1.5A18W-2.31x0.7mm-SHAVER Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    ADP-40TH A AC Adapter,
    • Model:
      [MOTOROLA ADP-40TH A Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    MOTOROLA ADP-40TH A Power AC Adapter 12V 1.5A 18W MOTOROLA12V1.5A18W-2.31x0.7mm-SHAVER Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MOTOROLA ADP-40TH A Power AC Adapter 12V 1.5A 18W MOTOROLA12V1.5A18W-2.31x0.7mm-SHAVER adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MOTOROLA ADP-40TH A Power AC Adapter 12V 1.5A 18W MOTOROLA12V1.5A18W-2.31x0.7mm-SHAVER AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.