UNIVERSAL A610C Power AC Adapter 20.3V 3A 61W UN20.3V3A61W-Type-C-A610C
Qty.
  • Item Name:NewUN20.3V3A61W-Type-C-A610C
  • InPut:100-240V 1.2A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20.3V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 61W
  • Adapter Tip Mote: USB Type-C (C)
  • Note:Output:20.3V-3A/14.5V-2A/12V-3A/9V-3A/5.2V-2.4A
    Charger Model: Smart (PD2.0 QC3.0) Compatible Apple Macbook 12:A1534,A1540;9V QC 3.0 Mobile Tablet;Apple iPhone 8 / 8 Plus / X;Compatible 5V(1A~2A) Smart Phone
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x UN20.3V3A61W-Type-C-A610C Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    A1534 AC Adapter, A610C AC Adapter,
    • Model:
      [UNIVERSAL A610C Power AC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    UNIVERSAL A610C Power AC Adapter 20.3V 3A 61W UN20.3V3A61W-Type-C-A610C Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the UNIVERSAL A610C Power AC Adapter 20.3V 3A 61W UN20.3V3A61W-Type-C-A610C adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the UNIVERSAL A610C Power AC Adapter 20.3V 3A 61W UN20.3V3A61W-Type-C-A610C AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.