HOIOTO 12V 2A AC/DC Adapter HOIOTO12V2A24W-5.5x2.5mm-wall
Qty.
  • Item Name:NewHOIOTO12V2A24W-5.5x2.5mm-wall
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 24W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HOIOTO12V2A24W-5.5x2.5mm-wall Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    ADS-25SGP-12 12024E AC Adapter,
    • Model:
      [HOIOTO 12V 2A AC/DC Adapter HOI]
    • 9444 Units in Stock
    HOIOTO 12V 2A AC/DC Adapter HOIOTO12V2A24W-5.5x2.5mm-wall Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HOIOTO 12V 2A AC/DC Adapter HOIOTO12V2A24W-5.5x2.5mm-wall adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HOIOTO 12V 2A AC/DC Adapter HOIOTO12V2A24W-5.5x2.5mm-wall AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.