MICROSOFT SURFACE 3 Power AC Adapter 5.2V 2.5A 13W MICROSOFT5.2V2.5A13W-Cord-US
Qty.
  • Item Name:NewMICROSOFT5.2V2.5A13W-Cord-US
  • InPut:100-240V 50/60Hz~0.3A
  • Adapter Output Voltage: 5.2V
  • Adapter Output Current: 2.5A
  • Adapter Power: 13W
  • Weight( Adapter only ) :115g
  • Dimension( L x W x H ):57.30 x 37.86 x 29mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:NOT for surface pro 3 NOT NEW
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x MICROSOFT5.2V2.5A13W-Cord-US Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    1623 AC Adapter,
    • Model:
      [MICROSOFT SURFACE 3 Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    MICROSOFT SURFACE 3 Power AC Adapter 5.2V 2.5A 13W MICROSOFT5.2V2.5A13W-Cord-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MICROSOFT SURFACE 3 Power AC Adapter 5.2V 2.5A 13W MICROSOFT5.2V2.5A13W-Cord-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MICROSOFT SURFACE 3 Power AC Adapter 5.2V 2.5A 13W MICROSOFT5.2V2.5A13W-Cord-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.