NEC ADPI003A Power AC Adapter 24V 2.1A 50W NEC24V2.1A50W-3PIN
Qty.
  • Item Name:NewNEC24V2.1A50W-3PIN
  • InPut:100-240V 1.2-0.63A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2.1A
  • Adapter Power: 50W
  • Adapter Tip Mote: Round with 3 Pins
  • Weight( Adapter only ) :460g
  • Dimension( L x W x H ):124.70 x 70.40 x 35.10mm
  • Package:
    1 x NEC24V2.1A50W-3PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [NEC ADPI003A Power AC Adapter 24]
    • 9444 Units in Stock
    NEC ADPI003A Power AC Adapter 24V 2.1A 50W NEC24V2.1A50W-3PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the NEC ADPI003A Power AC Adapter 24V 2.1A 50W NEC24V2.1A50W-3PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the NEC ADPI003A Power AC Adapter 24V 2.1A 50W NEC24V2.1A50W-3PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.