JET SA06-20S48-V Power AC Adapter 48V 0.4A 19W JET48V0.4A19W-5.5x3.0mm
Qty.
  • Item Name:NewJET48V0.4A19W-5.5x3.0mm
  • InPut:100-240V 50/60Hz~0.6A
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 0.4A
  • Adapter Power: 19W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 3.0mm
  • Weight( Adapter only ) :200g
  • Package:
    1 x JET48V0.4A19W-5.5x3.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    SA06-20S48-V AC Adapter,
    • Model:
      [JET SA06-20S48-V Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    JET SA06-20S48-V Power AC Adapter 48V 0.4A 19W JET48V0.4A19W-5.5x3.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the JET SA06-20S48-V Power AC Adapter 48V 0.4A 19W JET48V0.4A19W-5.5x3.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the JET SA06-20S48-V Power AC Adapter 48V 0.4A 19W JET48V0.4A19W-5.5x3.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.