HUAWEI VPC620 Power AC Adapter 12V 5A 60W HUAWEI12V5A60W-4pin
Qty.
  • Item Name:NewHUAWEI12V5A60W-4pin
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.5A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Plug Size: 4PINmm
  • Weight( Adapter only ) :305g
  • Dimension( L x W x H ):109.68 x 62.26 x 31.97mm
  • Package:
    1 x HUAWEI12V5A60W-4pin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    • Model:
      [HUAWEI VPC620 Power AC Adapter 1]
    • 9444 Units in Stock
    HUAWEI VPC620 Power AC Adapter 12V 5A 60W HUAWEI12V5A60W-4pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HUAWEI VPC620 Power AC Adapter 12V 5A 60W HUAWEI12V5A60W-4pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HUAWEI VPC620 Power AC Adapter 12V 5A 60W HUAWEI12V5A60W-4pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.