HUAWEI 12V 1.5A AC/DC Adapter HUAWEI12V1.5A18W-5.0x2.0mm-EU
Qty.
  • Item Name:NewHUAWEI12V1.5A18W-5.0x2.0mm-EU
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 18W
  • Adapter Plug Size: 5.0x2.0mm
  • Weight( Adapter only ) :170g
  • Dimension( L x W x H ):92.3 x 52.6 x 31.2mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HUAWEI12V1.5A18W-5.0x2.0mm-EU Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    HW-120150E1W AC Adapter,
    • Model:
      [HUAWEI 12V 1.5A AC/DC Adapter H]
    • 9444 Units in Stock
    HUAWEI 12V 1.5A AC/DC Adapter HUAWEI12V1.5A18W-5.0x2.0mm-EU Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HUAWEI 12V 1.5A AC/DC Adapter HUAWEI12V1.5A18W-5.0x2.0mm-EU adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HUAWEI 12V 1.5A AC/DC Adapter HUAWEI12V1.5A18W-5.0x2.0mm-EU AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.