HPRT SW-7717A Power AC Adapter 24V 2A 48W HPRT24V2A48W-4.0x1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewHPRT24V2A48W-4.0x1.7mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz 2.0A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 48W
  • Adapter Plug Size: 4.0 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :230g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HPRT24V2A48W-4.0x1.7mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    SW-0209 AC Adapter, SW-7717A AC Adapter,
    • Model:
      [HPRT SW-7717A Power AC Adapter 2]
    • 9444 Units in Stock
    HPRT SW-7717A Power AC Adapter 24V 2A 48W HPRT24V2A48W-4.0x1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HPRT SW-7717A Power AC Adapter 24V 2A 48W HPRT24V2A48W-4.0x1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HPRT SW-7717A Power AC Adapter 24V 2A 48W HPRT24V2A48W-4.0x1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.