HOIOTO EC1008 Power AC Adapter 12V 1.5A 18W HOIOTO12V1.5A18W-4pin-EU
Qty.
  • Item Name:NewHOIOTO12V1.5A18W-4pin-EU
  • InPut:100-240V 50-60Hz Max 0.7A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 18W
  • Adapter Tip Mote: 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :135g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HOIOTO12V1.5A18W-4pin-EU Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [HOIOTO EC1008 Power AC Adapter 1]
    • 9444 Units in Stock
    HOIOTO EC1008 Power AC Adapter 12V 1.5A 18W HOIOTO12V1.5A18W-4pin-EU Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HOIOTO EC1008 Power AC Adapter 12V 1.5A 18W HOIOTO12V1.5A18W-4pin-EU adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HOIOTO EC1008 Power AC Adapter 12V 1.5A 18W HOIOTO12V1.5A18W-4pin-EU AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.