HOIOTO LCD MONITOR. Power AC Adapter 12V 4A 48W HOIOTO12V4A48W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewHOIOTO12V4A48W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240v 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 4A
  • Adapter Power: 48W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :225g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HOIOTO12V4A48W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    ADS-65LSI-12-1 12048G AC Adapter,
    • Model:
      [HOIOTO LCD MONITOR. Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    HOIOTO LCD MONITOR. Power AC Adapter 12V 4A 48W HOIOTO12V4A48W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HOIOTO LCD MONITOR. Power AC Adapter 12V 4A 48W HOIOTO12V4A48W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HOIOTO LCD MONITOR. Power AC Adapter 12V 4A 48W HOIOTO12V4A48W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.