HOIOTO ADS-65DIB-48-1 Power AC Adapter 48V 1.36A 65.28W HONOTO48V1.36A65.28W-5.5x1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewHONOTO48V1.36A65.28W-5.5x1.7mm
  • InPut:220-240v~50-60Hz 1.5A
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 1.36A
  • Adapter Power: 65.28W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :250g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HONOTO48V1.36A65.28W-5.5x1.7mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [HOIOTO ADS-65DIB-48-1 Power AC A]
    • 9444 Units in Stock
    HOIOTO ADS-65DIB-48-1 Power AC Adapter 48V 1.36A 65.28W HONOTO48V1.36A65.28W-5.5x1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HOIOTO ADS-65DIB-48-1 Power AC Adapter 48V 1.36A 65.28W HONOTO48V1.36A65.28W-5.5x1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HOIOTO ADS-65DIB-48-1 Power AC Adapter 48V 1.36A 65.28W HONOTO48V1.36A65.28W-5.5x1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.