HOIOTO ADS-65DL-48-1 54065E Power AC Adapter 53.5V 1.2A 64W HOIOTO53.5V1.2A64W-5.5x3.0mm
Qty.
  • Item Name:NewHOIOTO53.5V1.2A64W-5.5x3.0mm
  • InPut:100-240V-50/60Hz 1.5A Max
  • Adapter Output Voltage: 53.5V
  • Adapter Output Current: 1.2A
  • Adapter Power: 64W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 3.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :280g
  • Dimension( L x W x H ):120.20 x 58.40 x 33.40mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HOIOTO53.5V1.2A64W-5.5x3.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [HOIOTO ADS-65DL-48-1 54065E Powe]
    • 9444 Units in Stock
    HOIOTO ADS-65DL-48-1 54065E Power AC Adapter 53.5V 1.2A 64W HOIOTO53.5V1.2A64W-5.5x3.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HOIOTO ADS-65DL-48-1 54065E Power AC Adapter 53.5V 1.2A 64W HOIOTO53.5V1.2A64W-5.5x3.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HOIOTO ADS-65DL-48-1 54065E Power AC Adapter 53.5V 1.2A 64W HOIOTO53.5V1.2A64W-5.5x3.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.