HOIOTO ADS-40SI-19-3 19040 Power AC Adapter 19V 2.1A 40W HOIOTO19V2.1A40W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewHOIOTO19V2.1A40W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240~1.5A, 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 2.1A
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HOIOTO19V2.1A40W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    ADS-40SI-19-3 19040 AC Adapter,
    • Model:
      [HOIOTO ADS-40SI-19-3 19040 Power]
    • 9444 Units in Stock
    HOIOTO ADS-40SI-19-3 19040 Power AC Adapter 19V 2.1A 40W HOIOTO19V2.1A40W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HOIOTO ADS-40SI-19-3 19040 Power AC Adapter 19V 2.1A 40W HOIOTO19V2.1A40W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HOIOTO ADS-40SI-19-3 19040 Power AC Adapter 19V 2.1A 40W HOIOTO19V2.1A40W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.