HOIOTO ADS-40SI-19-3 19040E AC Adapter 40W 19v 2.1A 5.5*2.1mm Tip
Qty.
  • Item Number:NewHOIOTO19V2.1A40W-5.5x2.1mm
  • InPut):100-240~1.5A, 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 2.1A
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    ADS-40SI-19-3 19040 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [HOIOTO ADS-40SI-19-3 19040E AC A]
    • 8921 Units in Stock
    HOIOTO ADS-40SI-19-3 19040E AC Adapter 40W 19v 2.1A 5.5*2.1mm Tip Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HOIOTO ADS-40SI-19-3 19040E AC Adapter 40W 19v 2.1A 5.5*2.1mm Tip adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HOIOTO ADS-40SI-19-3 19040E AC Adapter 40W 19v 2.1A 5.5*2.1mm Tip AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.