HOIOTO ADS65LSI48N1 53060E Power AC Adapter 53V 1.13A 60W HOIOTO53V1.13A60W-6.5x4.0mm
Qty.
  • Item Name:NewHOIOTO53V1.13A60W-6.5x4.0mm
  • InPut:100-240v~ 50/60Hz 1.5A Max
  • Adapter Output Voltage: 53V
  • Adapter Output Current: 1.13A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :250g
  • Dimension( L x W x H ):123.30 x 47.10 x 31.90mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:OutPut: 53.0v 1.13A 59.89W
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HOIOTO53V1.13A60W-6.5x4.0mm Laptop AC Adapter
    • Model:
      [HOIOTO ADS65LSI48N1 53060E Power]
    • 9444 Units in Stock
    HOIOTO ADS65LSI48N1 53060E Power AC Adapter 53V 1.13A 60W HOIOTO53V1.13A60W-6.5x4.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HOIOTO ADS65LSI48N1 53060E Power AC Adapter 53V 1.13A 60W HOIOTO53V1.13A60W-6.5x4.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HOIOTO ADS65LSI48N1 53060E Power AC Adapter 53V 1.13A 60W HOIOTO53V1.13A60W-6.5x4.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.