GVE GM60-240250-P Power AC Adapter 24V 2.5A 60W GVE24V2.5A60W-4PIN-SZXF
Qty.
  • Item Name:NewGVE24V2.5A60W-4PIN-SZXF
  • InPut:100-240V~50/60Hz 2.0A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2.5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Tip Mote: Round with 4 Pins
  • Weight( Adapter only ) :260g
  • Dimension( L x W x H ):111.10 x 49.10 x 30.10mm
  • Package:
    1 x GVE24V2.5A60W-4PIN-SZXF Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    GM60-240250-P AC Adapter,
    • Model:
      [GVE GM60-240250-P Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    GVE GM60-240250-P Power AC Adapter 24V 2.5A 60W GVE24V2.5A60W-4PIN-SZXF Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the GVE GM60-240250-P Power AC Adapter 24V 2.5A 60W GVE24V2.5A60W-4PIN-SZXF adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the GVE GM60-240250-P Power AC Adapter 24V 2.5A 60W GVE24V2.5A60W-4PIN-SZXF AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.