Genuine GM152-2400625-F AC Adapter For GVE 24v 6.25A 150W Power Supply Round 4 Pins
Qty.
  • Item Number:NewGVE24V6.25A150W-4PIN-SZXF
  • InPut):100-240V~50/60Hz 2.5A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 6.25A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Tip Note: Round with 4 Pins
  • Weight( Adapter only ) :530g
  • Dimension( L x W x H ):162.20 x 68.80 x 32.50mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:VI Efficiency level
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    GM152-2400625-F AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine GM152-2400625-F AC Adapt]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine GM152-2400625-F AC Adapter For GVE 24v 6.25A 150W Power Supply Round 4 Pins Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine GM152-2400625-F AC Adapter For GVE 24v 6.25A 150W Power Supply Round 4 Pins adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine GM152-2400625-F AC Adapter For GVE 24v 6.25A 150W Power Supply Round 4 Pins AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.