*Brand NEW*20V 2.25A 45W AC Adapter Genuine Google W16-045N5A For Pixelbook 3.0 USB-C PD
Qty.
*Brand NEW*20V 2.25A 45W AC Adapter Genuine Google W16-045N5A For Pixelbook 3.0 USB-C PD Quick Charger Power Supply
Item Code: Goolge20v2.25A45W-Typec-US
Input: AC100-240V 1.2A 50/60Hz
Adapter Output Voltage: 20V
Adapter Output Current: 2.25A
Adapter Power: 45W
Adapter tip note: Type C
Compatible AC Adapter Numbers:
W16-045N5A AC Adapter
Fit Machine Model:
Google
GOOGLE: PIXELBOOK 3.0.
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
1 x US UK EU AU ....Power Cable (Free,fit your country)
Condition: NEW New, 1 Year Warranty!30-Days Money Back!
Fast Shipping! Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW*20V 2.25A 45W AC Adap]
  • 755 Units in Stock
*Brand NEW*20V 2.25A 45W AC Adapter Genuine Google W16-045N5A For Pixelbook 3.0 USB-C PD Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*20V 2.25A 45W AC Adapter Genuine Google W16-045N5A For Pixelbook 3.0 USB-C PD adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*20V 2.25A 45W AC Adapter Genuine Google W16-045N5A For Pixelbook 3.0 USB-C PD AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.