*Brand NEW*20V 11A AC Adapter Genuine 0405B20220 for ALIENWARE M7700 Clevo D-9T D-900 D
Qty.
*Brand NEW*20V 11A AC Adapter Genuine 0405B20220 for ALIENWARE M7700 Clevo D-9T D-900 D900F Laptop POWER Supply
Item Code: LS20V11A220W-4PIN
Input: 100-240V~,50-60Hz,3A
Adapter Output Voltage: 20V
Adapter Output Current: 11A
Adapter Power: 220W
Adapter tip note: 4 Pin
Compatible AC Adapter Numbers:
NB9280 AC AdapterSADP-220CB BD AC Adapter0405B20220 AC AdapterPA-1221-03 AC Adapter
Fit Machine Model:
Alienware
ALIENWARE: AREA-51 M7700, MJ-12M 7700, AURORA M7700,
CLEVO: D-9T, D-900, D900F,
HANSUNG: SPARQ GTX72,
PROSTAR: 9097, 9098, 9096, 9068, 9095,
SAGER: NP9890, NP9750, NP9860, NP9880, NP9800, NP9820.
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
1 x US UK EU AU ....Power Cable (Free,fit your country)
Condition: NEW New, 1 Year Warranty!30-Days Money Back!
Fast Shipping! Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW*20V 11A AC Adapter Ge]
  • 644 Units in Stock
*Brand NEW*20V 11A AC Adapter Genuine 0405B20220 for ALIENWARE M7700 Clevo D-9T D-900 D Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*20V 11A AC Adapter Genuine 0405B20220 for ALIENWARE M7700 Clevo D-9T D-900 D adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*20V 11A AC Adapter Genuine 0405B20220 for ALIENWARE M7700 Clevo D-9T D-900 D AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.