GVE GM60-240200-F Power AC Adapter 24V 2.5A 60W GVE24V2.5A60W-3PIN
Qty.
  • Item Name:NewGVE24V2.5A60W-3PIN
  • InPut:100-240V-50/60Hz 2.0A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2.5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Tip Mote: Round with 3 Pins
  • Weight( Adapter only ) :280g
  • Dimension( L x W x H ):123.90 x 50.80 x 32.30mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x GVE24V2.5A60W-3PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [GVE GM60-240200-F Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    GVE GM60-240200-F Power AC Adapter 24V 2.5A 60W GVE24V2.5A60W-3PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the GVE GM60-240200-F Power AC Adapter 24V 2.5A 60W GVE24V2.5A60W-3PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the GVE GM60-240200-F Power AC Adapter 24V 2.5A 60W GVE24V2.5A60W-3PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.