GVE GM152-2400625-F Power AC Adapter 24V 6.25A 150W GVE24V6.25A150W-4PIN-SZXF
Qty.
  • Item Name:NewGVE24V6.25A150W-4PIN-SZXF
  • InPut:100-240V~50/60Hz 2.5A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 6.25A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Tip Mote: Round with 4 Pins
  • Weight( Adapter only ) :530g
  • Dimension( L x W x H ):162.20 x 68.80 x 32.50mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:VI Efficiency level
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x GVE24V6.25A150W-4PIN-SZXF Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    GM152-2400625-F AC Adapter,
    • Model:
      [GVE GM152-2400625-F Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    GVE GM152-2400625-F Power AC Adapter 24V 6.25A 150W GVE24V6.25A150W-4PIN-SZXF Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the GVE GM152-2400625-F Power AC Adapter 24V 6.25A 150W GVE24V6.25A150W-4PIN-SZXF adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the GVE GM152-2400625-F Power AC Adapter 24V 6.25A 150W GVE24V6.25A150W-4PIN-SZXF AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.