Genuine GVE GM90-190473-F Ac Adapter 19v 4.73A 90W Power Supply 4 Pins
Qty.
  • Item Number:NewGVE19V4.73A90W-4PIN-SZXF
  • InPut):100-240V~50/60Hz 2.5A 105.9W
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 4.73A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Tip Note: Round with 4 Pins
  • Weight( Adapter only ) :430g
  • Dimension( L x W x H ):141.60 x 60.50 x 31.50mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    GM90-190473-F AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine GVE GM90-190473-F Ac Ada]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine GVE GM90-190473-F Ac Adapter 19v 4.73A 90W Power Supply 4 Pins Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine GVE GM90-190473-F Ac Adapter 19v 4.73A 90W Power Supply 4 Pins adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine GVE GM90-190473-F Ac Adapter 19v 4.73A 90W Power Supply 4 Pins AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.