Genuine Hoioto ADS-110DL-12-1 120084E Switching Adapter 12.0v 7.0A 84W Power Supply
Qty.
  • Item Number:NewHOIOTO12V7A84W-5.5x2.5mm
  • InPut):100-240V 50-60Hz 1.5A Max
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 7A
  • Adapter Power: 84W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    ADS-110DL-12-1 120084E AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine Hoioto ADS-110DL-12-1 12]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine Hoioto ADS-110DL-12-1 120084E Switching Adapter 12.0v 7.0A 84W Power Supply Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine Hoioto ADS-110DL-12-1 120084E Switching Adapter 12.0v 7.0A 84W Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine Hoioto ADS-110DL-12-1 120084E Switching Adapter 12.0v 7.0A 84W Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.