HOIOTO ADS-110DL-12-1 120084E Power AC Adapter 12V 7A 84W HOIOTO12V7A84W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewHOIOTO12V7A84W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz 1.5A Max
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 7A
  • Adapter Power: 84W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HOIOTO12V7A84W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    • 9444 Units in Stock
    HOIOTO ADS-110DL-12-1 120084E Power AC Adapter 12V 7A 84W HOIOTO12V7A84W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HOIOTO ADS-110DL-12-1 120084E Power AC Adapter 12V 7A 84W HOIOTO12V7A84W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HOIOTO ADS-110DL-12-1 120084E Power AC Adapter 12V 7A 84W HOIOTO12V7A84W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.