HOIOTO 19V 2.1A AC/DC Adapter HOIOTO19V2.1A40W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewHOIOTO19V2.1A40W-5.5x2.5mm
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 2.1A
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :144g
  • Dimension( L x W x H ):91.40 x 37.70 x 28.60mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HOIOTO19V2.1A40W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    • Model:
      [HOIOTO 19V 2.1A AC/DC Adapter H]
    • 9444 Units in Stock
    HOIOTO 19V 2.1A AC/DC Adapter HOIOTO19V2.1A40W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HOIOTO 19V 2.1A AC/DC Adapter HOIOTO19V2.1A40W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HOIOTO 19V 2.1A AC/DC Adapter HOIOTO19V2.1A40W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.