Genuine HOIOTO 19V 2.1A 40W 19032G ADS-40SG-19-3 AC Adapter
Qty.
  • Item Number:NewHOIOTO19V2.1A40W-5.5x2.5mm
  • InPut):100-240V~50/60Hz 1.0A(1,0A)
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 2.1A
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :144g
  • Dimension( L x W x H ):91.40 x 37.70 x 28.60mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    19032G AC Adapter, ADS-40NP-19-1 19040E AC Adapter, ADS-40SG-19-3 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    Hp
    HP: 27EA 27-INCH IPS DISPLAY, 27FW COMPUTER SCREEN.
    • Model:
      [Genuine HOIOTO 19V 2.1A 40W 1903]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine HOIOTO 19V 2.1A 40W 19032G ADS-40SG-19-3 AC Adapter Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine HOIOTO 19V 2.1A 40W 19032G ADS-40SG-19-3 AC Adapter adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine HOIOTO 19V 2.1A 40W 19032G ADS-40SG-19-3 AC Adapter AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.