GOOGLE GOOGLE CHROMEBOOK PIXEL 2015 Power AC Adapter 20V 3A 60W GOOGLE20V3A60W-US
Qty.
  • Item Name:NewGOOGLE20V3A60W-US
  • InPut:100-240V~1.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 60W
  • Weight( Adapter only ) :230g
  • Dimension( L x W x H ):75.25 x 75.81 x 28.18mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x GOOGLE20V3A60W-US Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [GOOGLE GOOGLE CHROMEBOOK PIXEL 2]
    • 9444 Units in Stock
    GOOGLE GOOGLE CHROMEBOOK PIXEL 2015 Power AC Adapter 20V 3A 60W GOOGLE20V3A60W-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the GOOGLE GOOGLE CHROMEBOOK PIXEL 2015 Power AC Adapter 20V 3A 60W GOOGLE20V3A60W-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the GOOGLE GOOGLE CHROMEBOOK PIXEL 2015 Power AC Adapter 20V 3A 60W GOOGLE20V3A60W-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.