Genuine FSP FSP270-RWAN3 Switching Power Adapter 54v 5A Special 2 Pins
Qty.
  • Item Number:NewFSP54V5A270W-2Pins
  • InPut):100-240V~3.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 54V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 270W
  • Adapter Tip Note: Special 2 Pins
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:FSP270-RWAN3 Ac Adapter With Special 2 Pins Tip And Power Button. Also have 5.5x2.5mm Metal Tip Style. Will contact you before send it out.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    74002700 AC Adapter, APH-3074 100 AC Adapter, FSP270-RWAN3 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine FSP FSP270-RWAN3 Switchi]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine FSP FSP270-RWAN3 Switching Power Adapter 54v 5A Special 2 Pins Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine FSP FSP270-RWAN3 Switching Power Adapter 54v 5A Special 2 Pins adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine FSP FSP270-RWAN3 Switching Power Adapter 54v 5A Special 2 Pins AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.